• WKF Ranking

    Official Ranking of the World Karate Federation

    Show ranking
WKF RANKING - RESULTS (INDIVIDUAL)
4th World Junior & Cadet Karate Championships, 2005-11-11
CategoryRankNameCountry
Cadet +57 Kg (Female) 1st PlaceASUMI ISHIZUKA JAPAN (JPN)
Cadet +57 Kg (Female) 2nd PlaceLAURA WOOD FINLAND (FIN)
Cadet +57 Kg (Female) 3rd PlaceIVANA VISNOVSKA SLOVAKIA (SVK)
Cadet +57 Kg (Female) 3rd PlaceANAMARIJA CELAN BUJAS CROATIA (CRO)
Cadet +57 Kg (Female)5th PlaceSOPHIE GUILLAUME LUXEMBOURG (LUX)
Cadet +57 Kg (Female)5th PlaceMARIJA JELER SLOVENIA (SLO)
Cadet +57 Kg (Female)7th PlaceMISRA ZEHRA KOC TURKEY (TUR)
Cadet +57 Kg (Female)7th PlaceAMY THOMASON NEW ZEALAND (NZL)
Cadet +75 Kg (Male) 1st PlaceJONATHAN HORNE GERMANY (GER)
Cadet +75 Kg (Male) 2nd PlaceALEKSANDAR IVANOVIC SERBIA & MONTENEGRO (SCG)
Cadet +75 Kg (Male) 3rd PlaceZABIOLLAH POORSHAB ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN (IRI)
Cadet +75 Kg (Male) 3rd PlaceELVIR MASOVIC BOSNIA & HERZEGOVINA (BIH)
Cadet +75 Kg (Male)5th PlaceMURAT BAHRI AUSTRALIA (AUS)
Cadet +75 Kg (Male)5th PlaceGORAN BOZIC CROATIA (CRO)
Cadet +75 Kg (Male)7th PlaceJIN SEONG JO KOREA (KOR)
Cadet +75 Kg (Male)7th PlaceSERGII IAKYMENKO UKRAINE (UKR)
Cadet -51 Kg (Female) 1st PlaceMISAKI KAWASHIMA JAPAN (JPN)
Cadet -51 Kg (Female) 2nd PlaceSERAP OZCELIK TURKEY (TUR)
Cadet -51 Kg (Female) 3rd PlaceJENNA ASHLEIGH SHILSTON ENGLAND (ENG)
Cadet -51 Kg (Female) 3rd PlaceMARTINA STOYANOVA BULGARIA (BUL)
Cadet -51 Kg (Female)5th PlaceALBA ESTEVE CARRASCOSA SPAIN (ESP)
Cadet -51 Kg (Female)5th PlaceNOUR BOUOUN TUNISIA (TUN)
Cadet -51 Kg (Female)7th PlaceMELISSA JENNINGS CANADA (CAN)
Cadet -51 Kg (Female)7th PlaceVIKTORIA SEMANIKOVA SLOVAKIA (SVK)
Cadet -55 Kg (Male) 1st PlaceALIREZA AJDADIHASANKIADEH ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN (IRI)
Cadet -55 Kg (Male) 2nd PlaceISMAYIL GULIYEV AZERBAIJAN (AZE)
Cadet -55 Kg (Male) 3rd PlaceABDULLAH AL-MUTAIRI KUWAIT (KUW)
Cadet -55 Kg (Male) 3rd PlaceISMAIL ARAPOGLU TURKEY (TUR)
Cadet -55 Kg (Male)5th PlaceABAKAR KURBANOV KAZAKHSTAN (KAZ)
Cadet -55 Kg (Male)5th PlaceWILMER JOSE CARIO RUBIO VENEZUELA (VEN)
Cadet -55 Kg (Male)7th PlaceJOHAN LOPES FRANCE (FRA)
Cadet -55 Kg (Male)7th PlaceTHAKASHI HADY INDONESIA (INA)
Cadet -57 Kg (Female) 1st PlaceEIMI KURITA UNITED STATES OF AMERICA (USA)
Cadet -57 Kg (Female) 2nd PlaceDAGMARA KUBINSKA SLOVAKIA (SVK)
Cadet -57 Kg (Female) 3rd PlaceLETITIA CARR NEW ZEALAND (NZL)
Cadet -57 Kg (Female) 3rd PlaceADELE LLOYD ENGLAND (ENG)
Cadet -57 Kg (Female)5th PlaceSEVAL ABAKOC TURKEY (TUR)
Cadet -57 Kg (Female)5th PlaceAYNYRA SALAMOVA UKRAINE (UKR)
Cadet -57 Kg (Female)7th PlaceTANJA DUBRONNER GERMANY (GER)
Cadet -57 Kg (Female)7th PlaceMARINA KOVIJANIC SERBIA & MONTENEGRO (SCG)
Cadet -60 Kg (Male) 1st PlaceRINAT SAGANDYKOV KAZAKHSTAN (KAZ)
Cadet -60 Kg (Male) 2nd PlaceNIKITA TVERSKOY RUSSIA (RUS)
Cadet -60 Kg (Male) 3rd PlaceNOAH BITSCH GERMANY (GER)
Cadet -60 Kg (Male) 3rd PlaceJONATHAN THALES BELGIUM (BEL)
Cadet -60 Kg (Male)5th PlaceGILLES ALLOUNE FRANCE (FRA)
Cadet -60 Kg (Male)5th PlaceBRIAN IRR UNITED STATES OF AMERICA (USA)
Cadet -60 Kg (Male)7th PlaceMANUEL BONAITA ITALY (ITA)
Cadet -60 Kg (Male)7th PlaceADAI CABALLERO SPAIN (ESP)
Cadet -65 Kg (Male) 1st PlaceH ZIKSARI ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN (IRI)
Cadet -65 Kg (Male) 2nd PlaceBOB FEIDT LUXEMBOURG (LUX)
Cadet -65 Kg (Male) 3rd PlaceMAREK SKOVAJSA SLOVAKIA (SVK)
Cadet -65 Kg (Male) 3rd PlaceJULIEN BAPTISTE FRANCE (FRA)
Cadet -65 Kg (Male)5th PlaceKONSTANTIN BELOZERTSEV RUSSIA (RUS)
Cadet -65 Kg (Male)5th PlaceVOLKAN SAGLAM TURKEY (TUR)
Cadet -65 Kg (Male)7th PlaceJOAO MEIRELES PORTUGAL (POR)
Cadet -65 Kg (Male)7th PlaceROBERT HARGITAI HUNGARY (HUN)
Cadet -75 Kg (Male) 1st PlaceSHIGEHIRO CHODA JAPAN (JPN)
Cadet -75 Kg (Male) 2nd PlaceADRIAN MARTINEZ ALGUACIL SPAIN (ESP)
Cadet -75 Kg (Male) 3rd PlaceSLOBODAN BITEVIC SERBIA & MONTENEGRO (SCG)
Cadet -75 Kg (Male) 3rd PlaceFARZAD ABBASZADEH ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN (IRI)
Cadet -75 Kg (Male)5th PlaceRENE PERNUS CROATIA (CRO)
Cadet -75 Kg (Male)5th PlaceJOEL PARREY AUSTRALIA (AUS)
Cadet -75 Kg (Male)7th PlaceTHOMAS GIBBINGS ENGLAND (ENG)
Cadet -75 Kg (Male)7th PlaceNENAD PETROV FYR of Macedonia (MKD)
Cadet Kata Female 1st PlaceEMMANUELLE FUMONDE FRANCE (FRA)
Cadet Kata Female 2nd PlaceEIMI KURITA UNITED STATES OF AMERICA (USA)
Cadet Kata Female 3rd PlaceJOAN MARIE STADLER AUSTRIA (AUT)
Cadet Kata Female 3rd PlaceSARAH ASSEM ALY EGYPT (EGY)
Cadet Kata Female5th PlaceBARBORA PROCHAZKOVA SLOVAKIA (SVK)
Cadet Kata Female5th PlaceYAIZA TORRES LOPEZ SPAIN (ESP)
Cadet Kata Female7th PlaceSAMANTHA CANNON ENGLAND (ENG)
Cadet Kata Female7th PlaceVALENTYNA ZOLOTAROVA CANADA (CAN)
Cadet Kata Male 1st PlaceYUKI MOGI JAPAN (JPN)
Cadet Kata Male 2nd PlaceROMAIN LACOSTE FRANCE (FRA)
Cadet Kata Male 3rd PlaceYOUSIF AL HARBI KUWAIT (KUW)
Cadet Kata Male 3rd PlaceROBERT REITHMEIER UNITED STATES OF AMERICA (USA)
Cadet Kata Male5th PlaceROMAN STZYLER GERMANY (GER)
Cadet Kata Male5th PlaceSHAHROOZ RAHIMI ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN (IRI)
Cadet Kata Male7th PlaceTHOMAS KASERER AUSTRIA (AUT)
Cadet Kata Male7th PlaceTZU-YAO YEN CHINESE TAIPEI (TPE)
Cadet Kumite Male -70 kg 1st PlaceSAIED HASSANIPOUR-SEFATAZGOMI ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN (IRI)
Cadet Kumite Male -70 kg 2nd PlaceISRAFIL SHIRINOV AZERBAIJAN (AZE)
Cadet Kumite Male -70 kg 3rd PlaceAMRO FARAG EGYPT (EGY)
Cadet Kumite Male -70 kg 3rd PlaceANDREY RAYUSHKIN RUSSIA (RUS)
Cadet Kumite Male -70 kg5th PlaceALEKSANDR MALJUGA ESTONIA (EST)
Cadet Kumite Male -70 kg5th PlaceANGEL ALBERTO CARRILLO MEXICO (MEX)
Cadet Kumite Male -70 kg7th PlaceFERNANDO BRANCO DA SILVA BRAZIL (BRA)
Cadet Kumite Male -70 kg7th PlaceMANOU GINTER LUXEMBOURG (LUX)
Junior +60 Kg (Female) 1st PlaceKATIE HURRY ENGLAND (ENG)
Junior +60 Kg (Female) 2nd PlaceAYAKA ARAI JAPAN (JPN)
Junior +60 Kg (Female) 3rd PlaceDIANA SALES CROATIA (CRO)
Junior +60 Kg (Female) 3rd PlaceLAURA PASQUA ITALY (ITA)
Junior +60 Kg (Female)5th PlaceMARINA ZDOBNOVA RUSSIA (RUS)
Junior +60 Kg (Female)5th PlaceSILVIA SPERNER GERMANY (GER)
Junior +60 Kg (Female)7th PlaceVALENTINA KARAPLIANGOU GREECE (GRE)
Junior +60 Kg (Female)7th PlaceMANAR SHATH JORDAN (JOR)
Junior +80 Kg (Male) 1st PlaceALMIR CECUNJANIN SERBIA & MONTENEGRO (SCG)
Junior +80 Kg (Male) 2nd PlaceCALUM ROBB ENGLAND (ENG)
Junior +80 Kg (Male) 3rd PlaceANIELLO IARNONE ITALY (ITA)
Junior +80 Kg (Male) 3rd PlaceMOHANAD MAGDY MOHAMMED EGYPT (EGY)
Junior +80 Kg (Male)5th PlaceCHRIS DE-SOUSA-COSTA CANADA (CAN)
Junior +80 Kg (Male)5th PlaceSONNY ROBERTS ENGLAND (ENG)
Junior +80 Kg (Male)7th PlaceAMER ABU AFIFEH JORDAN (JOR)
Junior +80 Kg (Male)7th PlaceBARTLOMIEJ PIELESIEK POLAND (POL)
Junior -60 Kg (Female) 1st PlaceYUKA SATO JAPAN (JPN)
Junior -60 Kg (Female) 2nd PlaceYOMNA GOMAA EGYPT (EGY)
Junior -60 Kg (Female) 3rd PlacePETRA NARANDJA CROATIA (CRO)
Junior -60 Kg (Female) 3rd PlaceCARMEN VICENTE SPAIN (ESP)
Junior -60 Kg (Female)5th PlaceBERTHA GUTIERREZ MEXICO (MEX)
Junior -60 Kg (Female)5th PlaceADA BRATIC CANADA (CAN)
Junior -60 Kg (Female)7th PlaceDZENITA CIBO BOSNIA & HERZEGOVINA (BIH)
Junior -60 Kg (Female)7th PlaceANTONIA DI RELLA ITALY (ITA)
Junior -60 Kg (Male) 1st PlaceDMITRY RADEL RUSSIA (RUS)
Junior -60 Kg (Male) 2nd PlaceKAZUMASA DOI JAPAN (JPN)
Junior -60 Kg (Male) 3rd PlaceYÜCEL GÜNDOĞDU TURKEY (TUR)
Junior -60 Kg (Male) 3rd PlaceABDULLAH AL FEHAID QATAR (QAT)
Junior -60 Kg (Male)5th PlaceFABIAN KUNZE GERMANY (GER)
Junior -60 Kg (Male)5th PlaceRUSLANS SADIKOVS LATVIA (LAT)
Junior -60 Kg (Male)7th PlaceDUSAN MAKSIMOVIC SERBIA & MONTENEGRO (SCG)
Junior -60 Kg (Male)7th PlaceTOME TODOROVSKI FYR of Macedonia (MKD)
Junior -65 Kg (Male) 1st PlaceSTANISLAV SINYAVSKIY RUSSIA (RUS)
Junior -65 Kg (Male) 2nd PlaceMATHIEU COSSOU FRANCE (FRA)
Junior -65 Kg (Male) 3rd PlaceIBRAHIMA SECK SENEGAL (SEN)
Junior -65 Kg (Male) 3rd PlaceTHIAGO HENRIQUE SILVA BRAZIL (BRA)
Junior -65 Kg (Male)5th PlaceIVO CVETKOVSKI FYR of Macedonia (MKD)
Junior -65 Kg (Male)5th PlacePETER SIMKO SLOVAKIA (SVK)
Junior -65 Kg (Male)7th PlaceROUAN SEILER SWITZERLAND (SUI)
Junior -65 Kg (Male)7th PlaceDAMIR KURTAGIC BOSNIA & HERZEGOVINA (BIH)
Junior -70 Kg (Male) 1st PlaceSEYED MORTEZA HASHEMIAN ATAABADI ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN (IRI)
Junior -70 Kg (Male) 2nd PlaceDIEGO VANDESCHRICK BELGIUM (BEL)
Junior -70 Kg (Male) 3rd PlaceDMITRIY KAZAKOV KAZAKHSTAN (KAZ)
Junior -70 Kg (Male) 3rd PlaceLARRY DONA FRANCE (FRA)
Junior -70 Kg (Male)5th PlaceRAFAEL AGHAYEV AZERBAIJAN (AZE)
Junior -70 Kg (Male)5th PlaceANDRES EDUARDO PIRELA SULBARAN VENEZUELA (VEN)
Junior -70 Kg (Male)7th PlaceMOHAMED SAFWAT EGYPT (EGY)
Junior -70 Kg (Male)7th PlaceABDULAZIZ AL FEHAID QATAR (QAT)
Junior -75 Kg (Male) 1st PlaceCHRISTOPHE ARAMINTHE FRANCE (FRA)
Junior -75 Kg (Male) 2nd PlaceCAIO ITAGIBA DUPRAT BRAZIL (BRA)
Junior -75 Kg (Male) 3rd PlaceLUIGI BUSA ITALY (ITA)
Junior -75 Kg (Male) 3rd PlaceNUNO MOREIRA PORTUGAL (POR)
Junior -75 Kg (Male)5th PlaceCHRISTIAN ALONSO AGUILERA SPAIN (ESP)
Junior -75 Kg (Male)5th PlaceMILAN VASEK SLOVAKIA (SVK)
Junior -75 Kg (Male)7th PlaceVITALI KEZ GERMANY (GER)
Junior -75 Kg (Male)7th PlaceCHRISTOPHER BLENMAN ENGLAND (ENG)
Junior -80 Kg (Male) 1st PlaceGORAN DEKIC BOSNIA & HERZEGOVINA (BIH)
Junior -80 Kg (Male) 2nd PlaceANDREY HARNICAR SLOVAKIA (SVK)
Junior -80 Kg (Male) 3rd PlaceMICKAEL ALONSO FRANCE (FRA)
Junior -80 Kg (Male) 3rd PlaceVINCENZO IARNONE ITALY (ITA)
Junior -80 Kg (Male)5th PlaceXAVIER FOURNIER CANADA (CAN)
Junior -80 Kg (Male)5th PlaceASKAR BAITLEUOV KAZAKHSTAN (KAZ)
Junior -80 Kg (Male)7th PlaceTROY HIRSCHKORN UNITED STATES OF AMERICA (USA)
Junior -80 Kg (Male)7th PlaceASEN D JAMIRZE AUSTRALIA (AUS)
Junior Kata Female 1st PlaceRIKA USAMI JAPAN (JPN)
Junior Kata Female 2nd PlaceSARA BATTAGLIA ITALY (ITA)
Junior Kata Female 3rd PlaceMARIA DIMITROVA BULGARIA (BUL)
Junior Kata Female 3rd PlaceAKRIVI IOANNA BOULOUMPASI GREECE (GRE)
Junior Kata Female5th PlaceYENIRE RIVERO VENEZUELA (VEN)
Junior Kata Female5th PlaceDRAGANA RODIC SERBIA & MONTENEGRO (SCG)
Junior Kata Female7th PlaceTHOMAS HALLAM AUSTRALIA (AUS)
Junior Kata Female7th PlaceSTEPHANIE CONNELL SCOTLAND (SCO)
Junior Kata Male 1st PlaceITARU OKI JAPAN (JPN)
Junior Kata Male 2nd PlaceFRANCISCO JOSE SALAZAR SPAIN (ESP)
Junior Kata Male 3rd PlaceJAKUB TESAREK CZECH REPUPLIC (CZE)
Junior Kata Male 3rd PlaceJAYSON SCHINKOETHE GERMANY (GER)
Junior Kata Male5th PlaceDMITRY SHALIMOV RUSSIA (RUS)
Junior Kata Male5th PlaceJONATHAN MARUANI FRANCE (FRA)
Junior Kata Male7th PlaceYOVANY AGUERO VENEZUELA (VEN)
Junior Kata Male7th PlaceSAAD ELDIN EL MAGELAWY EGYPT (EGY)
Junior Kumite Female -53 kg 1st PlaceVALERIA KUMIZAKI BRAZIL (BRA)
Junior Kumite Female -53 kg 2nd PlaceMAJA JOVANOVIC SERBIA & MONTENEGRO (SCG)
Junior Kumite Female -53 kg 3rd PlaceSHAIMAA ABDELAZIZ EGYPT (EGY)
Junior Kumite Female -53 kg 3rd PlaceELAINE GROFFILIER FRANCE (FRA)
Junior Kumite Female -53 kg5th PlaceROMANA HARASNIKOVA SLOVAKIA (SVK)
Junior Kumite Female -53 kg5th PlaceELENA STEPANOVA RUSSIA (RUS)
Junior Kumite Female -53 kg7th PlaceANTRIA MICHAEL CYPRUS (CYP)
Junior Kumite Female -53 kg7th PlaceIVA PETERNEL SLOVENIA (SLO)